21 C
Skopje, NM
11/05/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Gazeta turke “Sabah”: Muriqi flet në telefon me Belozoglun dhe i zbulon dëshirën për rikthimin te Fenerbahce

Ylli kosovar Vedat Muriqi është i interesuar për rikthimin te ish klubi Fenerbahce.

Lazio pagoi 18.5 milionë euro për Muriqin verën e kaluar, por fatkeqësisht sulmuesi nuk u përshtat duke shënuar vetëm një gol në 22 paraqitje.

Gazeta turke “Sabah” ka zbuluar se Muriqi ka biseduar me drejtorin sportiv, njëkohësisht trajnerin teknik Emre Belozoglu, duke ia bërë me dije se është i hapur për rikthimin te Fenerbahce.

“Nuk mund të gjëja kënaqësinë që doja. Nuk është e nevojshme të insistojë më shumë”.

“Nëse dëshiron të më shohësh sërish, unë jam gati”, gazeta turke pretendon se Muriqi i ka thënë Belozoglut.

Thuhet se Belozoglu e vlerëson shumë Muriqin, andaj ka biseduar edhe me bordin për rikthimin e mundshëm gjatë afatit të ardhshëm veror.

Sidoqoftë, huazimi shihet si opsioni i vetëm që mund të jetë në tavolinë.

Related posts

Juventus kundër Milan, ndeshja vendimtare për të ardhmen e Ronaldos dhe Donnarummas

Lea Musliju

UEFA ‘kërcënon’ klubet, dy vite mos pjesëmarrje në LK

Lea Musliju

Mbyllen pjesët e para, këto janë rezultatet në dy ndeshjet e Superligës

Lea Musliju

Vidal refuzon ofertën e gjigantit brazilian

Lea Musliju

Real Madrid humb durimin, Hazard nuk është në planet e klubit për vitin tjetër

Lea Musliju

Formacionet zyrtare: Ballkani – Arbëria

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More