19 C
Skopje, NM
12/04/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Conte merr lajme të mira, rikthehen dy yjet e skuadrës

Antonio Conte ka marrë lajme të mira këtë mëngjes ku raportohet se Milan Skrinrar dhe Nicolo Barella do të rikthehen në kohë për ndeshjen ndaj Genoa.

Interi ka një orar të ngjeshur përpara vetes, ku do të luajnë tre ndeshje për 9 ditë. Fillimisht kundër Genoas, më pas udhëton për në Parma dhe pret Atalantën në shtëpi.

Calciomercato.com ka zbuluar se lojtari i vetëm që do të mungojë në ndeshjen e 28 shkurtit për Interin do të jetë vetëm Achraf Hakimi, pasi është i suspenduar.

Megjithatë, ka një rrezik për katër lojtarë të tjerë, pasi kanë katër kartonë të verdhë: “Marcelo Brozovic, Barella, Alessandro Bastonio dhe Romelu Lukaku”.

Interi kanë marrë kreun e tabelës dhe madje janë larguar katër pikë nga përcjellësi më i afërt, Milan.

Related posts

Guardiola bllokoi huazimin e Foden te Parma

Lea Musliju

Manchester United publikon listën e të ftuarve ndaj Granadas

Lea Musliju

Tierney deri në gjashtë javë jashtë fushës, lëndon ligamentet

Lea Musliju

Atletico Madrid konfirmon lëndimin e Suarezit

Lea Musliju

Matteo Pessina pozitiv me COVID-19

Lea Musliju

Inter shpreson që Icardi të rikthehet në Seria A

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More