19 C
Skopje, NM
12/04/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Atletico Madrid konfirmon lëndimin e Suarezit

Atletico Madrid ka konfirmuar se sulmuesi Luis Suarez ka pësuar lëndim.

Gjatë stërvitjes së sotme te “Los Rijoblancos”, uruguaiani pësoi lëndim muskulor.

Komunikata e plotë e Atleticos:

“Luis Suarez pësoi lëndim muskulor në këmbën e majtë. Lojtari ynë u ndje i shqetësuar gjatë stërvitjes dhe pas testeve të bëra nga klubi mjekësor u konfirmua i lëndimi i uruguaianit”, shkruhet në komunikatë.

Ky lëndim është vërtet lajm i tmerrshëm për Atleticon sidomos tani që është duke afruar fundi i sezonit.

Related posts

Guardiola bllokoi huazimin e Foden te Parma

Lea Musliju

Manchester United publikon listën e të ftuarve ndaj Granadas

Lea Musliju

Tierney deri në gjashtë javë jashtë fushës, lëndon ligamentet

Lea Musliju

Matteo Pessina pozitiv me COVID-19

Lea Musliju

Inter shpreson që Icardi të rikthehet në Seria A

Lea Musliju

Formacionet zyrtare: Real Madrid – Liverpool

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More