1 C
Skopje, NM
26/02/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Alfa Romeo prezanton modelin e ri të formulës për sezonin 2021

Skuadra e Alfa Romeo Racing Orlen, ka prezantuar modelin e ri të formulës për sezonin 2021.

Fjala bëhet për sfiduesin e titullit kampion, Alfa Romeo modeli C41.

Alfa Romeo është njëra nga tre skuadrat në Formula 1 që nuk kanë ndryshuar pilotët në ketë sezon.

Alfa Romeo C41 do të pilotohet nga Kimi Raikkonen dhe Antonio Giavinnazi dhe piloti, Robert Cubica do të jetë pilot rezervë.

Tani, me modelin e ri skuadra italianë kërkon të rikthehet si njëra nga pretendentet kryesore për titullin në F1 këtë sezon.

Related posts

Rregullojnë marrëdhëniet Mourinho dhe Alli

Lea Musliju

Rregullojnë marrëdhëniet Mourinho dhe Alli

Lea Musliju

Pesë raste pozitive me COVID-19 në Inter

Lea Musliju

Një takim është planifikuar për javën e ardhshme midis udhëheqësve të Milanit dhe Calhanoglut

Lea Musliju

Conte merr lajme të mira, rikthehen dy yjet e skuadrës

Lea Musliju

Në mes të Beogradit ngritet flamuri shqiptar, Izmir Smajlaj merr medaljen e artë

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More