21 C
Skopje, NM
12/05/2021
DailyNews.mk
Sport-al

“26 lojtarë të Italisë janë vaksinuar sot”

Presidenti i FIGC, Gabriele Gravina ka konfirmuar se 26 lojtarë të Kombëtares së Italisë janë vaksinuar.

Italia është duke e vaksinuar popullatën me të madhe dhe pritet që të gjithë të jenë të vaksinuar para Kampionatit Evropian në verë.

Gravina ka konfirmuar që Italia ka filluar vaksinimin e lojtarëve dhe deri me tani 26 lojtarë janë vaksinuar.

“Dua të falënderoj guvernatorin që na dha mundësinë të mirëpresim finalet e Kampionatit Evropian në Itali dhe do bëjmë gjithçka për siguri të plotë”.

“Për atletët që u vaksinuan sot dhe për të gjithë ata që duan të kenë eksperiencën e kësaj ngjarje sportive”.

“Sot 12 lojtarë në Romë dhe 14 në Milan janë vaksinuar, duke ndjekur këshillat e trajnerit Roberto Mancini”, deklaroi ai.

Related posts

Juventus kundër Milan, ndeshja vendimtare për të ardhmen e Ronaldos dhe Donnarummas

Lea Musliju

UEFA ‘kërcënon’ klubet, dy vite mos pjesëmarrje në LK

Lea Musliju

Mbyllen pjesët e para, këto janë rezultatet në dy ndeshjet e Superligës

Lea Musliju

Vidal refuzon ofertën e gjigantit brazilian

Lea Musliju

Real Madrid humb durimin, Hazard nuk është në planet e klubit për vitin tjetër

Lea Musliju

Formacionet zyrtare: Ballkani – Arbëria

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More