13 C
Los Angeles
December 3, 2021
DailyNews – MK
Sport

Spektakël në Staples Center, Lakers mposhtin Miamin pas vazhdimeve

Ndeshje spektakolare është zhvilluar në Staples Center të Los Angeles, ku Lakers ka mposhtur Miami Heat.

Ka qenë një ndeshje e baraspeshuar ku u desh që dy ekipet të luajnë në vazhdime për tu përcaktuar fituesi.

Lakers kanë triumfuar me tri pikë diferencë 120:117, derisa koha e rregullt përfundoi 112:112.

Përkundër mungesave të mëdha si LeBron James, Rajon Rondo, Trevor Ariza e Kendrick Nunn, Lakers kanë marrë fitoren e dytë radhazi.

Malik Monk ka qenë më efikasi në këtë sfidë me 27 pikë, gjashtë kërcime e tri asistime.

Me lojë fantastike u dallua edhe Russell Westbrook që arriti ‘Triple-Double’ me 25 pikë, 12 kërcime e 14 asistime, derisa Anthony Davis shtoi 24 pikë të tjera e 13 kërcime.

Ndeshjen me pikë dyshifrore e mbyllën edhe Averey Bradley me 17 pikë, Carmelo Anthony me 12 dhe Wayne Ellington me 12 të tjera. 

Rezultatet:

Cleveland Cavalier – Washington Wizards 94:97
Orlando Magic – Brooklyn Nets 90:123
Boston Celtics – Toronto Raptors 104:88

Houston Rockets – Detroit Pistons 104:112

New York Knicks – Milwaukee Bucks 100:112

Chicago Bulls – Dallas Mavericks 117:107

Memphis Grizzlies – Charlotte Hornets 108:118

New Orleans Pelicans – Oklahoma City Thunder 100:108

San Antonio Spurs – Sacramento Kings 136:117

Denver Nuggets – Indiana Pacers 101:98

Phoenix Suns – Portland Trail Blazers 119:109

Golden State Warriors – Minnesota Timberwolves 123:110

LA Lakers – Miami Heat 120:117

Related posts

Pogba zgjedh PSG-në para Realit

admin

Eric Hall dead: Legendary former football and showbiz agent dies aged 73

Lea Musliju

Bild e quan skandal Topin e Artë që iu dha Messit – Lewandowski e meritoi sipas tyre

admin