2.8 C
Skopje, NM
25/10/2021
DailyNews.mk
Maqedoni Përzgjedhjе nga redaktori

Spasovski: Po zhvillohet hetim në Prokurori për Mijallkovin

Në tërësi po zhvillohet hetim në kuadër të Prokurorisë publike, të gjitha aktivitetet që jemi të obliguar t’I kryejmë, të sigurojmë dëshmi etj, I paraqesim dhe I parashtrojmë në Prokurorinë publike, deklaroi sot ministri I Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski lidhur me rastin e Sasho Mijallkovit.

“Kur të ketë mundësi ligjore për t’u ndarë këto hollësi me opinionin, sigurisht se kjo do të bëhet”, u përgjigj në pyetjen e gazetarëve se deri ku është procedura me Mijallkovin, ministri Spasovski, I cili sot në mëngjes është për vizitë në Sektorin për punë të brendshme Kumanovë dhe në kontroll të aktiviteteve ndërtimore të objektit

Related posts

Menduh Thaç: Fitorja e Qytetit të Shkupit varet nga BDI-ja në Shkup, ndërsa sonte i uroj fitore BDI-së në Tetovë

Admin

A do t’i kthehen qytetarët drurit për t’u ngrohur, shitësit: Interesimi për blerjen e drurit është i dobët

Admin

Pranohet ankesa e ASH-AAA-së, në Dibër do të ketë rivotim në një vendvotim

Admin

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski në takime me qytetarët e Peshtanit, Raçës, Elshanit

Admin

Forumi i gruas dhe ai rinor i BDi- Çair, organizuan marshin e blertë (FOTO)

Admin

Presidenti Pendarovski u ndau certifikata pjesëmarrësve të Shkollës së parë për politika

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com