23.8 C
Skopje, NM
27/07/2021
DailyNews.mk
Политика

Спасовски – Јан Коп: Да се искористат холандските искуства во борбата против компјутерскиот криминал

Во Министерството за внатрешни работи денеска се одржа средба помеѓу министерот Оливер Спасовски и холандскиот амбасадор Дирк Јан Коп.

Како што информираат од ресорното Министерство, на средбата била потенцирана соработката меѓу двете земји во борбата против тероризмот и активностите за дерадикализација на борци повратници од странските боишта.

Посебен акцент бил ставен на важноста од продлабочување на соработката на полето на борбата против компјутерскиот криминал, во кој Холандија е лидер во светот и претставува репер за успешна борба против овој вид криминал.

Related posts

Пратениците изгласаа продолжување на кризната состојба и прва фаза од законот за попис

Admin

Брисел: Последните нацрт заклучоци за проширување содржат „погрешно толкување на историјата”

Admin

Бугарија го блокира потпишувањето на договор со Фронтекс поради македонскиот јазик

Admin

Совет на амбасадори: Со воведување и второ државјанство за кандидатите за амбасадори се уриваваат темелите на државата

Admin

Царовска: Државната матура ќе се одржи, задолжителна е и во развиените европски земји

Admin

Последни обиди да се тргне бугарското вето за евроинтеграцијата на Македонија

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More