29.7 C
Los Angeles
August 10, 2022
DailyNews – MK
Maqedoni

Sot vazhdon protesta para Kuvendit

Shkup, 16 Korrik – Sot vazhdon protesta para Kuvendit në ora 12.

Organizatorët kanë bërë thirrje, që të dalin qytetarët në protestë kundër bullgarizmit të Maqedonisë, kunër përdorimit të fusnotës për gjuhën maqedonase si dhe kundër rishqyrtimit të librave shkollorë nën diktim të Bullgarisë.

Related posts

Pritja në kufirin e Tabanoces dhe Bogorodicës gjatë ditë së sotme

admin

Ministri i brendshëm bullgar: Nuk keni çfarë të shihni, njerëzit janë bërë shkrum e hi

admin

Deputetët dhe shërbimi i Kuvendit bëhen me celularë dhe tarifa të reja, 192,000 euro për 2 vjet

admin