20.3 C
Los Angeles
December 6, 2021
DailyNews – MK
Maqedoni

Sot mblidhet këshilli qendror i LSDM-së, çfarë do të ndodhë me dorëheqjen e Zaevit?

Shkup, 9 nëntor – Këshilli qendror i LSDM pritet të mblidhet sot për të diskutuar aktuale pas dorëzimit të mocionit të votëbesimit të Qeverisë, pas dorëheqjes së paralajmëruar nga ana e kryeministrit Zoran Zaev edhe nga posti i kreut të kësaj partie.

“Në orën 18:00 është caktuar mbledhja e Këshillit Ekzekutiv të partisë, ndërsa në orën 20:00 Këshilli Qendror do të mbajë mbledhjen e tij”, njoftojnë nga LSDM-ja.

Nëse do të miratohet dorëheqja e Zaevit, atëherë sipas statutit partiak, këshilli qendror shpallë zgjedhje të parakohshme për lider partie

Megjithatë, zëdhënësi i LSDM-së, Kostadin Kostadinov që u zgjodh kryetar i komunës së Strumicës, në një reagim në rrjetet sociale ka thënë se nuk është koha për dorëheqje të liderit të tyre Zoran Zaev, por është koha për të falur dhe për të fitore të reja.

Më tej në reagim ai ka thënë që të lihet Zaev që të bëjë më të mirën që di ta bëjë

Related posts

Ndarje e çmimeve të pjesëtarëve të Armatës për ballafaqim të suksesshëm me zjarret

admin

Alternativa sot vendosë nëse do të jetë apo jo pjesë e Qeverisë

admin

“Zhduket” Kastriot Rexhepi, nuk do të votojë për rrëzimin e Qeverisë

admin