18.5 C
Los Angeles
November 29, 2021
DailyNews – MK
Kosovë

Sot është miratuar Projektligji për Provimin e Jurisprudencës

Me 58 vota për, asnjë kundër, dhe pesë abstenime është miratuar Projektligji për Provimin e Jurisprudencës.Në Kuvend ishin të pranishëm 61 deputetë, njofton Klankosova.tv.

Kurse miratimi i projektligjit ndodhi pas debateve në mes të opozitës dhe pozitës, si dhe pas një pauze, pasiqë në seancë nuk kishte kuorum për hedhjen në votim të këtij projektligji.

Related posts

Kërkohet buxhet shtesë për AKI-në, deputetët diskutojnë me dyer të mbyllura

admin

Gërvalla takon ambasadorin austriak, diskutojnë për integrimet evropiane

admin

Grenell: Kam folur me Thaçin, Gjykata Speciale është shumë politike

admin