18.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Maqedoni

Sot 22 viktima dhe 609 raste të reja me coronavirus në Maqedoni

Shkup, 11 shtator – Ministria e Shëndetësisë njofton se në në 24 orët e fundit janë kryer 6.542 teste, ndërsa janë regjistruar 609 raste të reja me coronavirus.

Më shumë raste të reja janë regjistruar në Shkup-276, Kumanovë-50, Strumicë-36 dhe Shtip-21.

Instituti për Shëndet Publik sot ka regjistruar 347 pacientë të shëruar nga coronavirusi.

Janë konfirmuar 22 persona të vdekur: 6 persona të vdekur nga Shkupi (65, 66, 73, 77, 78 dhe 81), 5 persona të vdekur nga Strumica (45, 52, 64, 71 dhe 82), nga 2 persona të vdekur nga Prilepi (51 dhe 82) dhe Struga (70 dhe 80) dhe nga një person të vdekur nga Tetova (54), Gostivari (64), Berova (72), Kavadari (54), Kumanova (46), Kriva Pallanka (72) dhe Dibra (65).

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 183.059, numri i pacientëve të shëruar është 163.417, numri i vdekjeve është 6.236, ndërsa numri i rasteve aktive është 13.406.

Related posts

Konferencë shtypi e kryeministrit Zaev dhe kryetares së KE-së, fon der Lajen (drejtpërdrejtë)

Admin

Deponia e shetitorja në Dibër ngelën vetëm fjalë në letër, premtimet nuk u realizuan

Admin

ASHMMA: Vitin e kaluar ka rënë në minimum profiti i televizioneve në Maqedoni

Admin

Gjyqtarët nuk ndihen të lidhur mjaftueshëm me punën e Këshillit Gjyqësor, nevojitet transparencë e plotë

Admin

Kacarska e njofton Mariçiqin për kushtet e punës në Gjykatën Kushtetuese

Admin

Dimitrov: Vizita e Fon der Lajenit sinjal i fuqishëm për nevojën e fillimit të negociatave me BE-në

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com