15.8 C
Skopje, NM
13/06/2021
DailyNews.mk
Спорт

Солскјер и Тухел со кадровски проблеми пред меѓусебниот дуел

Манчестер Јунајтед вечерва од 21 часот ќе гостува во Париз кај ПСЖ, во рамките на првото коло во Х-групата во Лигата на шампионите.

Менаџерот на „црвените ѓаволи“, Оел Гунар Солскјер, за овој меч нема да може да смета на услугите на Мејсон Гринвид, Хари Мегваер, Џеси Лингард, Ерик Баи и Единсон Кавани.

Најголемото засилување во пеодниот рок, Кавани, не бил доволно подготвен за натпреварот со поранешниот тим. Уругваецот неодамна започна со тренинзите бидејќи кога пристигна во Англија мораше 14 дена да биде во изолација.

Мегваер, Гринвуд и Баи имаат полесни повреди и тиа како и Кавани треба да бидат подготвени за дуелот со Челси наредниот викенд.

Проблеми со составувањето на тимот има и ПСЖ. Тренерот Томас Тухел не може да смета на повредените Мауро Икарди, Марко Верати, Леандро Паредес, Тило Керер и Хуан Бернат.

Related posts

Левандовски ги победи Меси и Роналдо за наградата на ФИФА

Lea Musliju

Казната на Русија скратена на две години, остануваат без химна и знаме

Lea Musliju

Волејот на Ибрахимовиќ е најдобар гол во историјата на МЛС лигата

Lea Musliju

„Овој Манчестер јунајтед може да ја освои титулата“

Lea Musliju

Клоп ќе остане без омилениот „џокер“

Lea Musliju

Ривер Плејт го декласираа Насионал

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More