21.7 C
Skopje, NM
24/06/2021
DailyNews.mk
Шоубиз

Софија Ричи спремна за партија тенис

Манекенката Софија Ричи го покажа атлетското тело во спортско издание додека одеше да игра тенис со пријателка во Малибу, Калифорнија.

22-годишната манекенка, ќерка на познатиот музичар Лајонел Ричи, носи бела маичка  и црно здолниште „Најк“, а својот изглед го комплетира со бледо сини патики за тенис.

Во вторникот се дружеше со нејзиниот добар пријател Џејден Смит, син на холивудската суперarвезда Вил Смит и актерката Џада Пинкет Смит.

Related posts

Марија Шарапова се сврши со британскиот милионер Александар Гилкс

Lea Musliju

Џорџ Клуни вели дека Том Круз не претерал со реакцијата за прекршување на Ковид протоколите

Lea Musliju

Џенифер Лопез со настап на Новогодишната вечер

Lea Musliju

Карди Би носи долна облека во видео за 29. роденден на сопругот Офсет

Lea Musliju

Ријана го промовира новиот производ од брендот „Фенти бјути“

Lea Musliju

Џорџ Клуни: Ова беше грозна година, но ќе излеземе посилни и подобри

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More