24 C
Los Angeles
November 27, 2021
DailyNews – MK
Maqedoni

“S’mund ta besoj, të urova rrugë të mbarë, por jo të përherhme”, mesazh prekës nga vëllau që humbi familjen 4 anëtarëshe

Shkup, 23 nëntor- Familja Ahmeti është njëra nga familjet më të prekura nga tragjedia e autobusit. Kjo familje humbi dy nipërit bineq, babain dhe nënën e bineqve.

Nëpërmes një reagimi në “Facebook”, ka reaguar vëllau i të ndjerit Sevim Ameti.

Në një posstim “prèkës”, vëllau i të djerit ka thënë se kur u nisën për në shtëpi I kishte uruar rrugë të mbarë vëllaut, por siç thotë jo rrug të mbar të përhershme.

“Vëlla i dashur mbram kur u niset nga turkija për në vendlindje biseduam për pushimin që sa mir keni kaluar, të urova rrug të mbar drejt vendlindjes por jo rrug të mbar të përhershme, spo mundi ta besoj por e vërtet na doli. Allahu ju shpërbleft me xhennetin Firdeus”, ka shkruar familjari.

Related posts

Zaev konfirmon: Nesër do të takohem me Afrim Gashin

admin

Mexhiti mohon se deputetët e BDI-së do të forcojnë shumicën e Mickoskit

admin

Asnjë vendim nga mbledhja e mbrëmshme e kryesisë së Alternativës

admin