23.8 C
Skopje, NM
19/09/2021
DailyNews.mk
Uncategorized

Смолинг по херојскиот пречек: Се борев до крај за Рома

Англискиот дефанзивец Крис Смолинг вели дека се „борел до крај“ за да се врати во Рома и е благодарен на клубот и на навивачите кои му приредија херојски пречек во италијанската престолнина.

Смолинг минатата сезона ја помина на позајмица во Рома, но не смееше да игра во мечевите од Лига Европа за својот клуб, по што се врати во Манчестер јунајтед, кои до крај го одложуваа неговиот трансфер за да се комплетира за 15 милиони евра.

„Многу ми олесна. Сите знаеја дека сакам да се вратам и фантастично е што се договоривме на крај. Сега можам да се фокусирам на мојот тим. Беше посебно да бидеш пречекан така од навивачите и имав морници! Да се види толку многу луѓе за мене, веднаш ја почувствував љубовта. Тука сите живеат и дишат фудбал и се зборува за тоа нон-стоп“, вели Смолинг.

Related posts

South Korea designates arriving Afghans as ‘persons of special merit’

Admin

23,845 active cases with covid in Kosovo

Admin

Vucic receives invitation to attend enthronement of Metropolitan Joanikije in Montenegro

Admin

Diabetes and Covid 19: Self-care tips to manage the condition amid pandemic

Admin

Buckingham Palace garden visitors write bad reviews on TripAdvisor: ‘I feel robbed by royals’

Admin

Princess Beatrice opens up about living with dyslexia: Know all about the learning disorder

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com