13 C
Los Angeles
December 3, 2021
DailyNews – MK
Maqedoni Zgjedhjet2021

Sllatinë/ BDI mposhti ASH-në me rezultat 1143 – 527

Tearcë, 1 nëntor – Në komunën e Tearcës, në fshatin Sllatinë, mbrëmë kandidati i BDI-së Nuhi Neziri shënoi rezultat tejet të mirë dhe atë duke mposhtur kundër kandidatin e tij nga Aleanca për Shqiptarët, Nazim Taipin, me rezultat 1143 kundrejt 527.

Kështu, Sllatina ngelet bastion absolut i BDI-së dhe do të vazhdojë të udhëhiqet nga kjo parti.

Ndryshe në rezultatin e përgjithshëm në komunën e Tearcës ka fituar kandidati Nuhi Neziri nga BDI me 4687 vota kundrejt Nazim Taipit nga ASH me 3557 vota/./Zhurnal.mk

https://www.facebook.com/bdisllatine01/posts/573490430595936

Related posts

Analizë/ Çka parasheh Kushtetuta kur kryeministri jep dorëheqje? Kuvendi voton përbërjen e re qeveritare

admin

Shtabi i krizës në mbledhje për të vendosur për masat e reja anti-covid

admin

Takim kokë më kokë Gashi-Zaev? Flet kryetari i Alternativës!

admin