33.3 C
Los Angeles
August 8, 2022
DailyNews – MK
Sport-al

Skuadra e Bundesligës vihet pas Mustafit

Shkodran Mustafi mund të largohet nga Arsenal, për t’u transferuar në Bundesligë.

Mesfushori me prejardhje shqiptare është afër të ndajë rrugët me Arsenal, pas qëndrimit prej katër vitesh e gjysmë.

Ish mbrojtësi i Valencias sipas raporteve nga Gjermania, po kërkohet nga Eintracht Frankurt.

Mustafi ka kontratë me Arsenalin deri në vitin 2021, dhe nuk pritet që të ketë vazhdim të saj.

Në anën tjetër, për t’i ikur një largimi falas të Mustafit verën e ardhshme, Arsenal do të pranonte një ofertë sado e vogël që do vinte nga Eintracht Frankfurt.

Kujtojmë se Mustafi tek Arsenal është transferuar në vitin 2016 nga Valencia.

Related posts

Këta janë të nominuarit nga FIFA për çmimin e lojtarit më të mirë në botë

admin

AC Milani mposhtë në udhëtim Napolin, Ibrahimovic realizon dygolësh

admin

A është i varur Milan nga Ibrahimovic, tregojnë stasistikat

admin