13 C
Los Angeles
December 3, 2021
DailyNews – MK
Maqedoni

Skender Rexhepi: Pres të takohem me Nikolla Micevskin e VMRO-DPMNE-së

Shkup, 9 nëntor – Deputeti I Alternativës, Skënder Rexhepi, në një prononcim për Klan M, ka bërë të ditur se pranon sfidën e Deputetit të VMRO-DPMNE-së, Nikola Micevskit, që të dorëzojnë nismë të re për rrëzimin e Qeverisë LSDM-BDI, bashkë me 19 nënshkrimet e deputetëve të LSDM-së.

Ai për Klan M edhe një herë është shprehur I prerë se nënshkrimi I tij nuk do të jetë bashkë me të “Levicës” në nismën për shumicë të re parlamentare.

Skënder Rexhepi tha për Klan M se pret që ditëve në vijim të takohet me Nikola Micevskin.

Related posts

Schinas: Pasardhësit e Zaevit të mbeten të përkushtuar ndaj perspektivës europiane

admin

Takim Ahmeti-Mickovski nuk paska ndryshuar asgjë, VMRO e vendosur për të rrëzuar bashkë LSDM-në dhe BDI-në

admin

Në Kozle nga Covid-19 po mjekohen dy foshnje një muajshe binjakë

admin