19.8 C
Skopje, NM
21/06/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Skandali në Bosnjë: Sarajevo u detyrua të luante kundër ekipit me gjashtë lojtarë pozitivë me koronavirus!

Një skandal trondit futbollin boshnjak pasi ekipi i Sarejevo u detyrua të luante një ndeshje kundër Siroki, e cila në atë kohë kishte deri në 12 lojtarë pozitivë dhe mund të llogariste vetëm në 13 lojtarë.

Gjegjësisht, Federata e Futbollit vendase nuk e pranoi mundësinë për të shtyrë ndeshjen. Për shkak të kësaj, Siroki u detyrua të futej në fushë me gjashtë lojtarë të cilët shfaqën simptoma të koronavirusit. 

“Përveç 12 lojtarëve që më parë kishin simptoma dhe ishin vendosur në izolim, u konfirmua sot se gjashtë lojtarë të tjerë që luajtën kundër Sarajevës dhe një anëtar i stafit profesional janë pozitivë për koronavirus”.

”Kishim frikë nga një skenar i tillë dhe kërkuam një shtyrje, sepse po rrezikojmë edhe kundërshtarin tonë. Shëndeti duhet të jetë i pari”, tha klubi i Siroki.

Related posts

Chiellini konfirmon: Dola me kohë duke parandaluar lëndimin, jam mirë

Lea Musliju

Luis Enrique konfirmon: Morata do të jetë titullar ndaj Polonisë

Lea Musliju

Deschamps konfirmon: Pavard evitoi një lëndim, është i gatshëm për Hungarinë

Lea Musliju

Suedia – Sllovakia, formacionet zyrtare

Lea Musliju

UEFA mund ta ndryshojë lokacionin e gjysmëfinaleve dhe finales së “Euro 2020”

Lea Musliju

De Bruyne shpjegon festën e “heshtur” të golit ndaj Danimarkës

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More