33.8 C
Skopje, NM
25/07/2021
DailyNews.mk
Ковид-19 Спорт

Сите во По Ортез се заразени со коронавирусот

Кошаркарскиот клуб По Ортез соопшти дека целиот тим е позитивен на коронавирусот. Сите играчи се во самоизолација и под лекарски надзор.

Тестирања во По Ортез биле направени на 2 октомври, резултатите покажале дека заразени бил 11 кошаркари и четворица членови на стручниот штаб.

Денес заразените повторно ќе бидат тестирани.

По Ортез игра во ЛНБ лигата, елитниот ранг на француската кошарка. Во овој тим минатата сезона настапуваше македонскиот репрезентативец Војдан Стојановски.

Related posts

Левандовски ги победи Меси и Роналдо за наградата на ФИФА

Lea Musliju

Казната на Русија скратена на две години, остануваат без химна и знаме

Lea Musliju

Волејот на Ибрахимовиќ е најдобар гол во историјата на МЛС лигата

Lea Musliju

„Овој Манчестер јунајтед може да ја освои титулата“

Lea Musliju

Клоп ќе остане без омилениот „џокер“

Lea Musliju

Ривер Плејт го декласираа Насионал

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More