12.3 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Showbiz

Si asnjëherë më parë, Billie Eilish në të brendshme për kopertinën e “Vogue”

Billie Eilish habiti të gjithë me paraqitjen e fundit.

Këngëtarja Billie Eilish thotë se ajo po e rimerr fuqinë e saj duke folur kundër abuzimit sistemik, pozitivitetit të trupit dhe pritjeve joreale të grave të reja, shkruan CNN.

Në kopertinën e edicionit britanik të “Vogue” në qershor, 19-vjeçarja Eilish foli me gazetaren Laura Snapes për solo-projektin e saj të ri dhe marrëdhënien e saj në zhvillim me trupin e saj.

Sesioni fotografik shoqërues e shfaq fituesen  e shumtë të Grammy të shmangte siluetën e saj të përmasave të mëdha në favor të një serie kostumesh të përshtatura në formë dhe pamjeve të frymëzuara nga korse, të stiluara me pjesë nga dizajnerë të tillë si Gucci, Alexander McQueen, Valentino dhe Burberry.

Ajo gjithashtu zbuloi një model të ri të flokëve, ku shfaqet bjonde pas shumë vitesh me flokë të gjelbërta.

Ky është një ndryshim i madh për Eilish, e cila tha në intervistë se trupi i saj është “pasiguria e saj më e thellë” dhe “ishte arsyeja fillestare e depresionit tim kur isha më e re”.

Eilish tha se vajzat pritet të dinë dhe të bëjnë gjithçka dhe të jenë nëna të të gjithëve kur janë 15 vjeçe.

Duke diskutuar këngën e saj të re, “Your Power”, këngëtarja tha: “Është një letër e hapur për njerëzit që përfitojnë,  kryesisht burra”.

Në këngë, Eilish i drejtohet dikujt që ka abuzuar një të mitur, por nuk është në shënjestër të ndonjë individi, tha ajo.

“Unë nuk njoh një vajzë apo grua që nuk ka pasur një përvojë të çuditshme, ose një përvojë vërtet të keqe. Dhe burrat gjithashtu, djemtë e rinj përfitojnë vazhdimisht” u shpreh Eilish.

Albumi i ri i Eilish “Happier Than Ever” do të dalë në treg më 30 korrik. 

Related posts

“Çfarë thonë sondazhet”, Ana Kabashi mahnit me dukjen në pozat e reja

Admin

Stresi publikon projektin e ri “A t’ka marr malli”

Admin

Dita e zgjedhjeve, si u dukën bashkëshortet e politikanëve gjatë votimit

Admin

Miley Cyrus falënderon për mbështetjen besnike dhe paralajmëron epokën e re të punës në letrën dedikuar fansave

Admin

Linda Halimi vazhdon të tregojë të pasmet në fotografi pas ndërhyrjes së kryer në vithe

Admin

Jeff Bezos dhe e dashura e tij shkëmbejnë puthje pasionante në mes të rrugës në New York

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com