26.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Bota

Shteti që është në prag të valës së katërt të Coronavirusit

Shumë shpejt, një valë e katërt e Coronavirusit mund të godasë Hong Kongun, sipas ekspertëve të shëndetit publik në vendin aziatik.

Hong Kongu ka qenë shumë i suksesshëm në parandalimin e Covid-19, me vetëm 1400 raste të konfirmuara dhe 7 viktima deri në qershor.

Zyrtarët thanë se valën e tretë e kanë kaluar në fillim të korrikut, me rastet që u pesëfishuan dhe numri i viktimave i kaloi 100 për 3 muaj.

Tani, qyteti është në prag të valës së katërt, e shkaktuar nga rastet lokale që nuk gjurmohen dot, udhëtarët nga jashtë dhe afrimi i sezonit të gripit.

Qyteti me 7,5 milionë banorë ka liruar masat shtrënguese dhe ekspertët janë të shqetësuar për rritjen e rasteve nga lirimi i lëvizjes së udhëtimit.

Related posts

Mundësi dhe  siguri për investitorët

Admin

Ata që janë vaksinuar me Moderna mund të mos kenë nevojë të marrin një dozë të tretë!

Admin

Prishet ashensori, mbi 30 minatorë të bllokuar kanadezë bënë një “ngjitje vertikale” që zgjati rreth 10 orë

Admin

Shqiptari akuzohet për vrasjen e një mësueseje të shkollës fillore në Londër – tregohet kush është ai dhe detajet se si ndodhi vrasja e saj

Admin

Iniciativa e zhvillimit global, një qasje e re për të ardhmen globale

Admin

Njerëz që bërtisnin, dikush u hodh nga ballkoni – shpërthim i fuqishëm në një ndërtesë banimi në Gothenburg të Suedisë, mbi 20 të lënduar

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com