23.8 C
Skopje, NM
19/09/2021
DailyNews.mk
Bota

Shtëpia e Bardhë bëhet rozë në nder të muajit të ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit

Tetori, në gjithë botën shënohet si muaji i ndërgjegjësimit për zbulimin e hershëm të kancerit të gjirit.

Në nder të kësaj, këtu mund të vështroni një hije të re të Shtëpisë së Bardhë.

Ajo të paktën për muajin ndërkombëtar të ndërgjegjësimit për zbulimin e hershëm të kancerit të gjirit, është ndezur në ngjyrë rozë.

Kjo nismë, fillon zyrtarisht më 1 tetor.

”Sonte, Shtëpia e Bardhë u ndez në rozë për nder të Muajit Kombëtar të Ndërgjegjësimit për Kancerin e Gjirit”.

”Si një komb, ne kujtojmë jetët e çmuara të humbura nga kanceri i gjirit dhe familjet ndryshuan përgjithmonë si pasojë”, thuhet në njoftim.

Ngjyra rozë e Shtëpisë së Bardhë është bërë një traditë gati dhjetëvjeçare duke filluar nga mandati i dytë i ish-presidentit George W. Bush në vitin 2008.

Që atëherë, ish-Presidenti Barack Obama e mbajti në dy mandatet e tij dhe koha e familjes Trump tani.

Related posts

OBSh kontribut në forcimin e ndërsjelltë politik në ruajtje të sigurisë dhe stabilitetit dhe marrjen e përgjegjësive ndërkombëtare

Admin

E rëndë: 15-vjeçari vret prindërit dhe motrën e vogël, më pas poston fotot në rrjetet sociale

Admin

Shpërthime në Afganistan/ Të paktën 2 të vdekur, mbi 19 të plagosur

Admin

Shtëpia e Bardhë reagon pasi Franca tërheq ambasadorët

Admin

Merkeli më e preferuar se Macroni për të drejtuar Evropën

Admin

Protesta kundër izolimit në Australi, mijëra njerëz përplasen me policinë

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com