13 C
Los Angeles
December 3, 2021
DailyNews – MK
Shqipëri

Shqipëria turistike në edicionin 2022 të britanikes “Bradt Guides”

Shtëpia Botuese britanike “Bradt Guides”, e mirënjohur botërisht për guidat prestigjoze turistike ka përfshirë Shqipërinë në edicionet speciale të vitit 2022.


Lajmin e bëri të ditur sot kryeminstri Edi Rama, i cili veçoi këtë lajm të mirë për turizmin shqiptar.
“Mirëmëngjes dhe me Shqipërinë tonë mahnitëse që në vitin 2022 gjen vend në raftin e edicioneve speciale të Shtëpisë Botuese Britanike, Bradt Guides, e mirënjohur botërisht për guidat prestigjoze, ju uroj një javë të mbarë”, tha Rama.


Edhe më herët “Bradt Travel Guides”, i ka kushtuar artikuj mjaft të rëndësishëm turizmit në Shqipëri, duke orientuar turistët e huaj se çfarë duhet të vizitojnë kur ndodhen në vendin tonë.

Related posts

“Ringrihemi më të fortë”/ Kryemadhi takim me strukturat në Durrës: Mandati i LSI na u mohua prej marrëveshjes së fshehtë mes qeverisë dhe shtojcës në Opozitën e Bashkuar

admin

Italia nuk i dha mbrojtjen e premtuar, vetëvritet shqiptarja që shkatërroi grupin e prostitucionit

admin

“Dikur një ëndërr, sot një realitet”, Pacolli jep lajmin e mirë: Nis sot puna për ndërtimin e aeroportit të Vlorës, mega-projekt për ekonominë shqiptare

admin