13 C
Los Angeles
December 3, 2021
DailyNews – MK
Sport

Shqipëria e mbyll me fitore ndaj Andorrës, Anglia nëpërkëmb San Marinon

Kombëtarja e Shqipërisë ka arkëtuar pikë të plota në fitoren prej 1-0 kundër Andorrës në Arenën Kombëtare.

Ndeshja e vlefshme për Grupin I nuk prodhoi gola në fraksionin e parë, ndërsa goli i vetëm u shënua në gjysmën e dytë.

Golin e vetëm për Kuqezinjtë e shënoi Endri Çekiçi nga pika e bardhë në minutën e 73-të të takimit.

Me gjashtë fitore dhe katër humbje, Shqipëria e mbyll fazën kualifikuese në vend të tretë me 18 pikë të arkëtuara.

Në anën tjetër, lideri i grupit, Anglia e ka nëpërkëmbur San Marinon duke ia shënuar dhjetë gola.

Related posts

“Santiago Bernabeu” i ri është “anije kozmike”, nga ndeshjet e futbollit tek ato të basketbollit dhe tenisit do të zhvillohen aty

admin

Newell’s Old Boys publikon pamje të rralla të intervistës së parë të Lionel Messit pas një ndeshje

admin

Manchester United XI vs West Ham: Confirmed early team news, predicted lineup, latest injuries for today

Lea Musliju