5.8 C
Skopje, NM
22/10/2021
DailyNews.mk
Përzgjedhjе nga redaktori Rajoni

Shqipëria e gjashta në botë për emigracion

Kryedemokrati Lulzim Basha sjell në vëmendje konkluzionin e Eurostat, se Shqipëria ndodhet në vendin e gjashtë në botë për emigracion masiv.

Në një postim në “Facebook”, Basha shkruan se fajtori i vetëm është kryeministri Edi Rama.
“Rama e shkatërroi ekonominë dhe i detyroi të rinjtë tanë të ikin.

Për shkak të dështimeve të Ramës, situata ekonomike është sot më e keqja në rajon”, – shprehet Basha teksa bën thirrje për ndryshim.

“Ne shqiptarët jemi të suksesshëm kudo në botë – ndaj nuk ka asnjë arsye pse të mos kemi sukses këtu në vendin tonë! Ka ardhur koha për ndryshim. Ka ardhur koha të largojmë Ramën dhe të sjellim shpresë dhe zhvillim për vendin tonë!”

Postimi i kryedemokratit Lulzim Basha në “Facebook”:

Eurostat e renditi Shqipërinë në vendin e gjashtë në botë për emigracionin masiv. Për 8 vjet me dështimet e tij, Rama e…

Posted by Lulzim Basha on Wednesday, January 20, 2021

Related posts

Zjarret në Shqipëri, situata mbetet kritike në Dukat

Admin

Hotelet e Tiranës janë plot, turistë edhe nga Lindja e Mesme

Admin

Rritja e rasteve me coronavirus, 1,659 raste janë aktive

Admin

Vazhdojnë pritjet e gjata në pikat kufitare, tri orë pritje në Merdarë për të dalë nga Kosova

Admin

Arsyet se përse po shtyhet regjistrimi i popullsisë

Admin

Humb jetën nga coronavirus një zyrtar policor

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com