22 C
Los Angeles
November 28, 2021
DailyNews – MK
Sport

Shqipëri-Andorra, formacioni i ndërtuar nga fillimi, në sulm i besohet dyshes Uzuni-Seferi

Shqipëria do zbresi në “Air Albania”, në orën 20:45, për t’u përballur me Andorrën në ndeshjen e fundit kualifikuese të Botërorit “Katar 2022”.

Pas humbjes së thellë 5-0 me Anglinë, kuq e zinjtë do kërkojnë fitoren e fundit në këto eliminatore, pavarësisht se sfida në “Wembley” i ka lënë më shumë pasoja djemtë e Edi Rejas.

Në sfidën me Andorrën, Reja ka ndërtuar nga fillimi formacionin e Shqipërisë për shkak të mungesave të shumta nga dëmtimet dhe pezullimet me kartonë.

Plot 9-të ndryshime në formacion, ku mbrojtja do jetë me 3, Mihaj, Dermaku dhe Hoxhallari, mesfusha me plot 5 lojtarë me Roshin dhe Hysaj nga krahët, Laçi, Çekiçi dhe Ramadani në mesin e fushës, ndërsa sulmi do i besohet dyshes Uzuni-Seferi.

Frormacioni i mundshëm kundër Andorrës:

Shqipëria: Berisha – Mihaj, Dermaku, Hoxhallari – Roshi, Laçi, Ramadani, Çekiçi, Hysaj – Uzuni, Seferi. Trajneri: Edi Reja.

Related posts

Borussia Dortmund starlet Jude Bellingham called up to England squad for first time

Lea Musliju

Alexander Zverev denies fresh abuse claims from former girlfriend Olya Sharypova

Lea Musliju

Formacionet zyrtare: Italia luan ndaj Irlandës së Veriut për një vend në ‘Katar 2022’

admin