30.8 C
Skopje, NM
25/07/2021
DailyNews.mk
Kovid-19 Sport-al

Shpërthen COVID-19 te skuadra nga Ligue 1, konfirmohen 12 raste

COVID-19 është rikthyer në një problem serioz për futbollin në këtë fillim sezon.

Skuadra nga Ligue 1, Montpellier, ka konfirmuar 12 raste me COVID-19 të premten në mëngjes.

Bëhet fjalë për tetë lojtarë dhe katër anëtarë të stafit.

Montpellier këtë fundjavë ka pasur të takohet me Monacon në udhëtim, dhe tani pritet të vendoset nëse kjo ndeshje do të zhvillohet.

12 të prekurit nga COVID-19 janë izoluar nga pjesa tjetër e grupit, duke respektuar protokollet shëndetësore të autoriteteve franceze.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More