30.8 C
Skopje, NM
27/07/2021
DailyNews.mk
Bota Rajoni

Shoqata humanitare “Jetimat e Ballkanit” hapet edhe në Angli

Shoqata Humanitare “Jetimat e Ballkanit”, është regjistruar tashmë edhe në Angli.

Lajmin e ka bërë të ditur, drejtuesi i shoqatës humanitare “Jetimat e Ballkanit”, Halil Kastrati.

Kastrati në një postim në rrjetin social “Instagram”, ka shkruar se shoqata që ai drejton tashmë ka seli në Londër.

“Pas Kosovës, Gjermanisë e Zvicrës, Jetimat e Ballkanit u hapë edhe në Angli me seli në Londër. E falënderojmë zyrën e kontabilitetit IYKONS si dhe zyrtarët e kësaj kompanie, Mr Jay dhe Mrs Nala që përgatiten dokumentet dhe mundësuan regjistrimin e shoqatës sonë në Angli dhe pa asnjë pengesë”, ka shkruar ai.

Më tej ai ka shkruar se “Hapja e Shoqatës sonë edhe në Angli do të jetë lehtësim i madh për të gjithë bashkatdhetarët tonë që jetojnë dhe punojnë në Britaninë e Madhe”.

Related posts

Kurti nderon Enver Zymberin në dhjetëvjetorin e rënies në krye të detyrës

Admin

Ekipi shqiptar në Këshillin e Sigurimit, Xhaçka: Shqipëria do përfaqësohet nga më të mirët

Admin

Kryeministri Rama nga shkolla e kopshti “Perlat” në Durrës: Ka rilindur pas tërmetit, s’ka dallim nga godinat e komunave Europiane

Admin

Izraeli synon t’i zvogëlojë 85% të emetimeve të karbonit

Admin

Ky është Sevdail Rrustemi nga Podujevë që humbi jetën në aksidentin e djeshëm

Admin

OKB: Numri i viktimave civile në Afganistan është në rritje

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More