24.3 C
Los Angeles
August 10, 2022
DailyNews – MK
Përzgjedhjе nga redaktori Politika Rajoni

Shkupi, Tirana e Beogradi do të bashkëpunojnë për luftimin e korona virusit

Kryeministri Zoran Zaev së bashku me presidentin serb Aleksandar Vuçiq dhe kryeministrat e Shqipërisë dhe Serbisë Edi Rama dhe Ana Bërnabiq, në prani të ministrave të Shëndetësisë të tre vendeve, do të zhvillojnë sot takim koordinativ onlajn, pas të cilit ata do të nënshkruajnë Memorandum bashkëpunimi i cili do të rregullojë marrëdhëniet midis vendeve në kushtet e krizës së shkaktuar nga Kovid-19.

Kryeministri Zoran Zaev përmes video lidhjes do të jetë gjithashtu nikoqir i nënshkrimit të marrëveshjes dypalëshe midis Shqipërisë dhe Serbisë për lëvizjen e lirë të shtetasve të tyre vetëm me karta identiteti përmes.

Pas nënshkrimit të marrëveshjes vijojnë fjalime të shkurtëtra të liderëve.

Related posts

Do jemi afër Ballkanit perëndimor edhe gjatë valës së dytë me Covid 19

admin

Hoti i shkruan letër Kurzit: I dënojmë fuqishëm sulmet terroriste në Vjenë

admin

Petrov: Është koha për ndryshim të strategjisë bullgare ndaj Shkupit

admin