24 C
Los Angeles
November 28, 2021
DailyNews – MK
Shqipëri

“Shkon në SHBA me dy dosje të rënda”/ Basha reagon pas deklaratave të Berishës: I keqardhur sa poshtë ka rënë, riciklon akuzat e Edi Ramës. PD nuk do të bunkerizohet!

Kryedemokrati Lulzim Basha i është përgjigjur akuzave të ish-kryeministrit Berisha të bërë ditën e sotme për dosjet “Muzin” dhe “Toyata Yaris”. Duke postruar një video në Tëitter të ish-kryeministëit Berisha dhe Edi Ramës teka i përmendin të njëjtat akuza Basha shprehet se i vjen keq që Berisha po riciklon akuzat e ramës. Ai shkruan se Sali Berisha me asnjë trillim nuk do ta bunkerizojë PD për interesat e tij personale.

“I keqardhur sa poshtë ka rënë Sali Berisha që riciklon akuzat e Edi Ramës. Sali Berisha me asnjë trillim nuk do ta bunkerizojë PD për interesat e tij personale. PD është dhe do të jetë përjetë aleate e SHBA dhe askush nuk mund ta shndërrojë në mburojë të interesave personale”- shkruan ai.

Related posts

Ulsi Manja: Së shpejti emra të tjerë në “41 Biss”

admin

Para samitit/ Vuçiç ecejake në pritje të Ramës e Dimitrov, ja momenti kur shtrëngojnë duart

admin

Rama: Vendimi më ekstrem duhet të merret për vrasësin e 8-vjeçarit

admin