21.4 C
Los Angeles
August 10, 2022
DailyNews – MK
Bota Kovid-19

Shkon në 48 milionë, numri i të prekurve nga koronavirusi në botë

Numri i personave të prekur nga Covid-19 në të gjithë botën që nga nisja e pandemisë e deri më tani ka shkuar në 48 milionë.

Sipas shifrave të Universitetit amerikan “Johns Hopkins”, numri i viktimave ka shkuar afërsisht në 1 milionë e 250 mijë.

Vendi më I goditur në botë deri më tani nga koronavirusi është SHBA, me afro 9.5 milionë raste dhe 233 mijë të vdekur.

Vetëm në 24 orët e fundit në këtë vend janë prekur 100 mijë persona.

Më pas vijnë nga India dhe Brazili.

Related posts

Porti Xinjiang sheh 1500 udhëtime me trena mallrash Kinë-Evropë këtë vit

admin

Sulmohet Ambasada e Arabisë Saudite në Holandë

admin

I dërguari i Kinës në OKB kundërshton deklaratat për rajonin e Xinjiang-ut

admin