23.8 C
Skopje, NM
19/09/2021
DailyNews.mk
Auto

Shikoni se çfarë ndodh kur përpiqeni të vozisni një model Tesla S “nën 2 metra ujë”

A është më e lehtë të drejtosh një automjet elektrik nën ujë apo një të tillë me djegie të brendshme?

Ndonëse nuk ka dhënë një përgjigje, një kanal në YouTube ka vendosur ta zbatojë teorinë në praktikë duke u përpjekur të drejtojë Tesla Model S të tij, rreth 2 metra në ujë.

Siç ndodh shpesh, zbatimi i një teorie rezulton të jetë shumë më i vështirë nga sa mund të prisni.

Teoria se një EV mund të lëvizë nën ujë vjen si rezultat i faktit se motorët elektrikë nuk kanë nevojë për ajër për të funksionuar mund të jetë e vërtetë.

Por, ekziston, para së gjithash, rreziku i rrjedhjes së ujit që shkakton “lidhje të shkurta” në sistemin elektrik.

Sidoqoftë, për të parë se si shkoi një “eksperiment” i tillë, shihni videon më poshtë. 

Related posts

GTO Engineering ofron një kopje të Ferrari 250 GT California Spyder

Admin

Dalin në shitje 13 automjetet e përdorura gjatë xhirimeve të “Mad Max: Fury Road”

Admin

Bolidi i vitit 2002 i Raikkonen do të shitet për miliona euro në një ankand

Admin

“Shtëpia solare në rrota” fillon udhëtimin njëmujor, brenda saj ka shtretër – kuzhinë e tualet

Admin

Duke shkuar drejt së ardhmes: Ky model i BMW parkohet vetë, ngarkohet dhe shkon në autolarje

Admin

Një ndër SUV më të shitura në Evropë, Dacia Duster vjen krejtësisht i ri

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com