33.8 C
Skopje, NM
25/07/2021
DailyNews.mk
Шоубиз

Шенон Доерти: Го подготвив фустанот за погреб, сакам да бидам убава

Ѕвездата на хит-серијата од 90-тите „Беверли Хилс 90210“ Шенон Доерти (49), која се бори со малигна болест, изјави дека веќе подготвува проштални писма за своите најблиски. Исто така пронашла и песна што сака да ѝ се свири на последното збогување, а станува збор за „Tears in Heaven“.

Сега таа вели дека подготвувала и во што сака да биде погребана.

„Знам во што сакам да заминам од овој свет. Подготвив фустан кој го добив од една од моите најдобри пријателки пред неколку години. Се чувствувам посебно во него. Сакам да бидам убава. Сакам на сите да им останам во најдобро сеќавање. Во последните месеци се обидував да исправам некои врски, да им се извинам на луѓето што ги повредив – свесно или несвесно. Се обидувам да го живеам животот во потполност и да уживам во ова малку време што ми преостанува“, рече Шенон.

Шенон вели дека се плаши од исходот.

„Не знам што ме чека кога ќе издишам и каде ќе ми оди душата. И јас сум тажна, тажна затоа што нема да можам да ги гледам моите пријатели, да се дружам со нив, да ги бакнувам и гушкам следните години. Но, тоа е животот. Мора да прифатите сè што ви носи – и добро и лошо“, заклучува актерката.

На Шенон ѝ беше дијагностициран рак на дојка во 2015 година. Тогаш беше излекувана, но болеста ѝ се врати. Таа неодамна изјави дека туморот е во четвртиот стадиум.

Related posts

Марија Шарапова се сврши со британскиот милионер Александар Гилкс

Lea Musliju

Џорџ Клуни вели дека Том Круз не претерал со реакцијата за прекршување на Ковид протоколите

Lea Musliju

Џенифер Лопез со настап на Новогодишната вечер

Lea Musliju

Карди Би носи долна облека во видео за 29. роденден на сопругот Офсет

Lea Musliju

Ријана го промовира новиот производ од брендот „Фенти бјути“

Lea Musliju

Џорџ Клуни: Ова беше грозна година, но ќе излеземе посилни и подобри

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More