22 C
Los Angeles
November 28, 2021
DailyNews – MK
Maqedoni

Shënohet Dita botërore e foshnjave të lindura para kohe

Shkup, 17 nëntor – Klinika universitare për gjinekologji dhe obstetër në Shkup, sot e shënon 17 Nëntorin – Ditën botërore të foshnjave të lindura para kohe.

Me këtë rast ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe dhe drejtoresha e Klinikës universitare, Viktoria Jovanovska do t’i prezantojnë të dhënat më të reja statistikore për numrin e foshnjave të lindura para kohe, për qindjen e e vdekshmërisë, si dhe arritjet e bëra në vitin e fundit.

Related posts

5 nxënës të shkollës “Ismail Qemali” në mesin e viktimave – Ndërpritet mësimi

admin

12 deputetët e ASH-AAA e kanë nënshkruar bashkë me VMRO-DPMNE-në rrëzimin e Qeverisë!

admin

Gjorçev largohet nga politika

admin