30.8 C
Skopje, NM
25/07/2021
DailyNews.mk
Maqedoni

Shekerinska iu falënderua deputetëve për Ligjin e miratuar, me të cilin mundësiohet shitja e banesave nga ish APJ

Shkup, 17 korrik  – Kuvendi dje e miratoi Ligjin, me të cilin mundësohet shitja e banesave, të cilat janë nga fondi banesor i ish APJ-së.

“Urime!”, ka shkruar ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska në profilin e saj në Fejsbuk.

“Pas shumë viteve, shfrytëzuesit e këtyre banesave do të mund t’i blejnë banesat, ku jetojnë kohë të gjatë, ndërsa në buxhetin do të hyjnë mjete shtesë nga shitja. Treguam kujdes ndaj të punësuarve tanë aktualë dhe të mëparshëm dhe pensionistëve ushtarakë. Kemi dhënë shembull për përgjegjësi ndaj buxhetit shtetëror dhe pronës shtetërore”, ka shkruar Shekerinska.

Në profilin e saj në Fejsbuk, ajo iu falënderua deputetëve, të cilët, siç thotë, e kanë propozuar ligjin dhe Parlamentit që ka shprehur mirëkuptim dhe e ka votuar.

Related posts

Një autobus i Kosovës është përmbysur afër Sllavonski Brod, dhjetë perona kanë humbur jetën

Admin

Në vendkalimet kufitare Tabanoc dhe Bogorodicë pritet deri 45 minuta

Admin

Promovimi i aktiviteteve verore në natyrë në Qendrën e skijimit “Kodra e Diellit”

Admin

Taksë për ruajtjen e bletëve në Maqedoni

Admin

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Admin

Në Vranjë janë vaksinuar 12 mijë shtetas të Maqedonisë

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More