28.5 C
Los Angeles
August 9, 2022
DailyNews – MK
Bota

SHBA: përleshje dhe tensione mes protestuesve para Shtepisë së Bardhë

Në mbyllje të procesit të votimit dhe nisjes së numërimit protestuesit zbritën në rrugë në Washington, ku u panë skena të tensionuara.

Qindra protestues marshuan nëpër rrugët e Kapitolit, duke bllokuar trafikun dhe ndezën fishekzjarre.

Disa brohorisnin: “Nëse nuk marrim drejtësi, ata nuk marrin paqe!”

Demonstratat herë pas herë u shoqëruan edhe me përleshje dhe konfrontime jashtë Shtëpisë së Bardhë. Tre persona u arrestuan, raportojnë mediat amerikane.

Protesta të shpërndara u raportuan edhe në Los Angeles, California; Karolina e Veriut; Portland, Oregon dhe New York City.

Related posts

Starbucks pezullon të gjitha bizneset në Rusi

admin

Frikë në Azi, Kina rrethon Tajvanin me ushtri, anijet amerikane nisen drejt ishullit

admin

Zhangjiakou: Stafi po punon për përgatitjen e Lojërave Paralimpike Dimërore

admin