28.8 C
Skopje, NM
16/09/2021
DailyNews.mk
Maqedoni Përzgjedhjе nga redaktori

Shahpaska: Çerdhet nuk do të punojnë me çdo çmim, nëse përkeqësohet gjendja do të mbyllen

Ministrja për Punë dhe politikë sociale, Jagoda Shahpaska sot deklaroi se çerdhet nuk do të qëndrojnë të hapura me çdo çmim, dhe nëse rritet numri i rasteve pozitive me covid, ato do të mbyllen, informon Dailynews.

Siç tha ministrja, nga 9 shtatori deri më sot në çerdhet po funksionon gjithçka sipas orarit dhe sipas protokoleve të KSI-së dhe Qeverisë.

“Fjala ime e fundit ishte se jo me çdo çmim do t’i mbajmë të hapura çerdhet, nëse shohim se numri i rasteve pozitive rritet në vend. Gjendja shëndetësore e 15 fëmijëve që ishin pozitiv që nga hapja e çerdheve më 9 shtator, dhe 45 të punësuarve deri më 15 tetor, flet se gjendja është ende nën kontroll. Fëmijët nuk janë infektuar në çerdhe por nga familjarët e tyre”, thotë Shahpaska.

Ajo theksoi se gjendja shëndetësore e të punësuarve në çerdhe është e mirë, dhe shumica e tyre tanimë janë shëruar dhe kthyer në punë. //Zhurnal.mk

Related posts

MMJPH: Filloi shënimi i Javës evropiane të mobilitetit 2021

Admin

Gjykata Penale: Nëse Rashkovski keqpërdor lejen për të dalë, atëherë do t’i caktohet paraburgim

Admin

Tre të vdekur në qendrën Kovid, ulet numri i kontrolleve

Admin

Zaev për Ballkanin e Hapur: Kosova si shtet i pavarur i ndërton qëndrimet e veta, ne i respektojmë ato

Admin

Maqedonia e Veriut dhe Kosova me kontroll të përbashkët doganor në vendkalimin kufitar hekurudhor Bllacë – Hani i Elezit

Admin

Njerëz të Musa Xhaferit “ndezin motorët“ në përkrahje të Nevzat Bejtës

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com