10.8 C
Skopje, NM
15/06/2021
DailyNews.mk
Kovid-19 Sport-al

Serie A e kapluar nga koronavirusi, lista e plotë e të prekurve aktivë në të gjitha klubet

Serie A është një nga kampionatet më të prekura nga COVID-19.

Shumica e skuadrave kanë patur të infektuar, edhe pse shumë prej të prekurve janë shëruar.

Aktualisht, skuadra me më shumë të prekur aktivë mbetet Genoa, me tetë pjesëtarë, e ndjekur nga Parma me shtatë.

Nga 20 skuadra në total në elitën e futbollit italian, vetëm shtatë prej tyre nuk kanë raportuar të infektuar me koronavirus.

Lista e lojtarëve të Serisë A aktivë me COVID-19:

ATALANTA: Marco Carnesecchi.

BENEVENTO: Asnjë.

BOLOGNA: Asnjë.

CAGLIARI: Asnjë.

CROTONE: Denis Dragus

FIORENTINA: Asnjë.

GENOA: Petar Brlek, Francesco Cassata, Domenico Criscito, Mattia Destro, Lukas Lerager, Darian, Males, Davide Zappacosta.

INTER: Roberto Gagliardini, Ionut Radu, Milan Skriniar, Ashley Young.

JUVENTUS: Cristiano Ronaldo, Weston McKennie.

LAZIO: Asnjë.

MILAN: Matteo Gabbia.

NAPOLI: Eljif Elmas, Piotr Zielinski

PARMA: Juan Francisco Brunetta, Bruno Alves, Jacopo Dezi, Roberto Inglese, Lautaro Rodrigo Valenti, dy lojtarë të tjerë (nuk bëhen të ditur).

ROMA: Amadou Diawara, Riccardo Calafiori.

SAMPDORIA: Asnjë.

SASSUOLO: Jeremy Toljan.

SPEZIA: Riccardo Marchizza, Giulio Maggiore

TORINO: Dy lojtarë (emrat nuk janë bërë të ditur).

UDINESE: Asnjë.

VERONA: Antonin Barak, Koray Günter.

Related posts

Një tifoz në gjendje të rëndë, ra nga ulëset e stadiumit gjatë ndeshjes Angli – Kroaci

Lea Musliju

Kryendeshja e ditës së sotme, Spanjë – Suedi

Lea Musliju

Poloni – Sllovaki, ndeshja tjetër që zhvillohet sot

Lea Musliju

Mbyllet baras pjesa e parë mes Austrisë dhe Maqedonisë së Veriut

Lea Musliju

Pandev bëhet golashënuesi i dytë më i vjetër në histori të Kampionatit Evropian

Lea Musliju

Gabim në mbrojtje nga Austria, përfiton Pandev dhe barazon rezultatin

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More