33.8 C
Skopje, NM
25/07/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Serena Williams tërhiqet nga French Open

Serena Williams është tërhequr nga French Open përpara ndeshjes së raundit të dytë kundër Tsvetana Pironkova, për shkak të një dëmtimi në thembër.

23 herë fituesja e titujve të mëdhenj, e cila pësoi dëmtim në gjysmëfinalet e US Open tre javë më parë, ishte emocionuese në një konferencë shtypi të mërkurën në mëngjes duke njoftuar lajmin, duke pranuar se ishte ‘duke luftuar për të ecur’.

Tërheqja do të thotë që Williams, 39 vjeç, do të duhet edhe një herë të mbajë në pritje shpresat e saj për të barazuar rekordin e Margaret Court me 24 tituj Grand Slam, përcjell lajmi.net.

”Pas një nxemje të shkurtër që pata, bisedova me trajnerin tim dhe vendosëm që gjëja më e mirë është të tërhiqem”.

”Jam duke luftuar për të ecur, kam dhimbje”, deklaroi e emocionuar tenistja amerikane.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More