-1.2 C
Skopje, NM
26/10/2021
DailyNews.mk
Rajoni

Serbia vaksinon 22 mije të huaj. Vaksinat do skadonin në fillim të prillit

Serbia ka vaksinuar të paktën 22 mijë të huaj kryesisht nga vendet e Ballkanit, që të gjithë me vaksinë AstraZeneca duke vazhduar rritjen e ndikimit në rajon.

Rreth 8,500 njerëz biznesi nga i gjithë rajoni i Ballkanit Perëndimor morën dozen e tyre të parë të vaksinës kundër COVID-19 në Serbi gjatë fundjavës. Nisma u organizua nga Dhoma e Tregtisë e Serbisë, kreu i së cilës, Marko Cadez.

Kryeministrja serbe Ana Brnabic tha për Televizionin serb të hënën se Serbia do të duhet të shkatërrojë 20,000 deri në 25,000 vaksina AstraZeneca sepse skadojnë në fillim të prillit dhe se Serbia nuk dëshironte ta bënte këtë, por t’i vinte në ndihmë vendeve të rajonit

Related posts

Zjarret në Shqipëri, situata mbetet kritike në Dukat

Admin

Hotelet e Tiranës janë plot, turistë edhe nga Lindja e Mesme

Admin

Rritja e rasteve me coronavirus, 1,659 raste janë aktive

Admin

Vazhdojnë pritjet e gjata në pikat kufitare, tri orë pritje në Merdarë për të dalë nga Kosova

Admin

Arsyet se përse po shtyhet regjistrimi i popullsisë

Admin

Humb jetën nga coronavirus një zyrtar policor

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com