19.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Uncategorized

Сензација на РГ – Азаренка испадна од 161 тенисерка на ВТА листата

Викторија Азаренка доживеа тежок пораз во второто коло на Ролан Гарос. Поранешната финалистка на Гренд слем турнирот во Париз испадна од 161 на ВТА листата Ана Каролина Шмидлова.

Тенисерката од Словачка на Азаренка за 99 минути игра и препушти само четири гема, славеше со 6/2, 6/2.

Елиминацијата на Азаренка е рамна на сензација бидејќи таа на Ролан Гарос пристигна во одлична форма, го освои Синсинати и играше во финалето на Ју-Ес опен и мастерсот во Рим.

Шмидлова која одигра брилијантен меч во наредното коло ќе игра против Наѓа Подорска.

Аргентинката Подорска исто така направи изненадување, таа во второто коло беше подобра од Јулија Путинцева со 6/3, 1/6, 6/2.

Пласман во третото коло на турнирот изборија уште и Елина Свиотлина и Екатерина Александрова.

Related posts

Gati dy mijë qytetarë kanë nënshkruar peticionin për zgjidhjen e problemit me qentë e pastrehë në Gostivar

Admin

Apel për kumanovarët që akoma nuk janë regjistruar

Admin

Mickovski nuk pret fitore në Shkup

Admin

South Korea designates arriving Afghans as ‘persons of special merit’

Admin

23,845 active cases with covid in Kosovo

Admin

Vucic receives invitation to attend enthronement of Metropolitan Joanikije in Montenegro

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com