15.8 C
Skopje, NM
27/10/2021
DailyNews.mk
Bota Përzgjedhjе nga redaktori

Senati: Gjyqi ndaj Trump-it është Kushtetues

Senati amerikan ka konkluduar se gjyqi për fajësimin e ish-Presidentit Donald Trump është kushtetues, duke lejuar fillimin e procedurave të plota, raporton BBC.

Ekipi mbrojtës i ish-presidentit amerikan argumentoi se ai nuk mund të përballej me gjyqin pasi u largua nga Shtëpia e Bardhë.

Por një shumicë se senatit votoi në favor të vazhdimit, me një pjesë të republikanëve që mbështesin masën.

Trump akuzohet për “nxitje të kryengritjes” kur Kongresi u sulmua muajin e kaluar.

Mijëra mbështetes të tij u mblodhën në Capitol Hill pas pretendimeve të Trump-it se “zgjedhjet e 3 nëntorit ishin manipuluar”.

Related posts

Është zyrtare – largimi i kancelares Angela Merkel

Admin

Aksion i përbashkët europiano-amerikan: Arrestohen 150 persona, konfiskohen 31 milionë dollarë

Admin

Zgjidhja e problemit të kaosit në trafik, aeroportet italiane dhe ato franceze me infrastrukturë për taksitë fluturues

Admin

Gruaja e parë me ngjyrë në Bundestag – kush është Awet Tesfaiesus

Admin

Barbel Bas zgjidhet presidente e re e Bundestagut

Admin

Inteligjenca amerikane: Shteti Islamik mund ta sulmojë SHBA-në

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com