18.5 C
Los Angeles
November 29, 2021
DailyNews – MK
Sport

Senad Gashi të shtunen lufton per titull WBC

Është lufta e tij e parë në kategorinë e re të peshës, Bridgerweight. Të shtunën, më 20 nëntor 2021 nga ora 19.30, drejtpërdrejt në Universum-TV në You Tube, Senad Gashi (31) do të boksojë në Hamburg kundër argjentinasit Jairo Joaquin Diaz (29), i njohur si El Chico.

Është gjithashtu lufta e parë në peshën e re për amerikano-jugorin që ndodhet në Hamburg që nga e enjtja. Dueli për pak sa nuk u prish për shkak se Senad Gashi i kishte thyer hundën teksa bënte sparring javë më parë. Por mjeku ishte në rregull ndërkohë.

“Ashtu si unë, edhe kundërshtari im vjen nga kategoria e peshave të rënda. Ai është një luftëtar i mirë dhe nuk ka rënë kurrë nëse ka humbur një luftë, pastaj vetëm në pikë”, thotë Senad Gashi, i cili vlerëson qëndrueshmërinë dhe aftësinë e kundërshtarit për të marrë. Megjithatë, Senad Gashi është i bindur fort për fitoren e tij në luftën WBC: “Jam stërvitur shumë mirë, jam në top formë dhe i nxehtë si skuqja franceze për luftë”. Prognoza e Senad Gashit, i cili si kundërshtari i tij aktualisht peshon 103 kilogramë: “Do ta dërgoj në tokë. Fitore me nokaut në raundin e parë ose të dytë”. Plani dhe synimi i Senad Gashit është titulli i botës në peshën e re. “Ndeshja ime e radhës do të jetë në shkurt. Nëse fitoj, do të jem në top 15 në renditjen botërore. Dhe do të jem kampion bote i peshave të vogla, kjo është absolutisht e qartë.”

Related posts

West Ham Women’s boss Matt Beard leaves club by mutual consent

Lea Musliju

Spektakël në Staples Center, Lakers mposhtin Miamin pas vazhdimeve

admin

Olivier Giroud hands Chelsea boss Frank Lampard Leeds selection dilemma with strongest XI now fit

Lea Musliju