DailyNews.mk
Шоубиз

Семејството на Џорџ Мајкл тврди неговиот поранешен љубовник нема да добие ниту пени од имотот на покојниот пејач

Кени Гос, кој беше партнер на Џорџ Мајкл од 1996 до 2011 година, не му е оставено ништо во тестаментот на пејачот по неговата смрт во 2016 година. Тој неодамна покрена постапка во Вишиот суд во Лондон тврдејќи дека треба да добива 15.000 фунти месечно, што предизвика бес и вознемиреност кај семејството на Џорџ.

Извор изјави за весникот „Сан“ во неделата: „Тие се лути поради ова и сметаат дека Кени е бездушен и без почит за починатиот.

„Тие мислат дека – ако Џорџ навистина му значеше нешто – ќе го оставеше да почива во мир наместо да се обидува да го влече неговото име низ судовите,“ рече изворот.

Џорџ, кој почина на Божиќ во 2016 година на 53-годишна возраст, не му остави пари на Кени во својот тестамент од 96,7 милиони фунти, тврдат британските весници, повикувајќи се на адвокати.

Поранешниот трговец со уметнички дела Кени Гос, кој оттогаш го однесе случајот до Вишиот суд, тврди дека Џорџ не бил при чиста свест и здрав разум кога го правел тестаментот, пишува „Сан“.

Related posts

Марија Шарапова се сврши со британскиот милионер Александар Гилкс

Lea Musliju

Џорџ Клуни вели дека Том Круз не претерал со реакцијата за прекршување на Ковид протоколите

Lea Musliju

Џенифер Лопез со настап на Новогодишната вечер

Lea Musliju

Карди Би носи долна облека во видео за 29. роденден на сопругот Офсет

Lea Musliju

Ријана го промовира новиот производ од брендот „Фенти бјути“

Lea Musliju

Џорџ Клуни: Ова беше грозна година, но ќе излеземе посилни и подобри

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More