9.8 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Bota

Sekuestrohet një sasi rekord heroine në Holandë

Policia britanike, belge dhe holandeze sekuestroi më shumë se 1,5 tonë heroinë në portin e Roterdamit, vendi më i madh i drogës në Holandë.

Agjencia Kombëtare e Krimit e Britanisë së Madhe (NCA) tha sot se ngarkesa ndodhej në fuçi të mbushura me kripë Himalaje.

Ajo shtoi se ngarkesa vlente 150 milionë euro në treg.

NCA-ja e përshkroi atë si “transportin më të madh ndonjëherë të heroinës në Holandë”, raporton ATSh.

“Përmes marrëdhënieve të forta me partnerët tanë holandezë dhe belgë, ne kemi shënjestruar kriminelët që transportojnë dërgesa të tilla”, tha zëvendësdrejtori i NCA-së, Matt Horne.

“Ne do të vazhdojmë të punojmë së bashku me partnerët këtu dhe jashtë për të synuar kriminelët që ndjekin fitime ndërsa dominojnë dhe frikësojnë komunitetet”, theksoi ai

Related posts

Policia australiane ka konfiskuar ngarkesën më të madhe ndonjëherë të heroinës, me vlerë prej 104 milionë dollarë

Admin

Olaf Scholz mund të jetë kancelari i ardhshëm i Gjermanisë

Admin

Ende nuk dihet nëse deputeti Sir David Amess kishte qenë në cak nga sulmuesi – autoritetet janë duke e hetuar rastin

Admin

SHBA ofron kompensim për familjarët e viktimave të sulmit me dron

Admin

Policia britanike: Vrasja e ligjvënësit ishte incident terrorist

Admin

Në Indonezi 11 student u mbytën gjatë aksionit për pastrimin e lumit

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com