13 C
Los Angeles
December 3, 2021
DailyNews – MK
Maqedoni TOP LAJM

Sejdini: Këto janë ambasadorët më të mëdhenj të Maqedonisë

Shkup, 14 nëntor – Presidenti i Federatës së Futbollit të Maqedonisë, Muamed Sejdini, pas suskesit historik të Maqedonisë me kualifikimin në balotazhin për Botërorin “Katar 2022”, nuk e fshehu kënaqësinë e sukseseve të reja të futbollit në Maqedoni.

Sejdini pas triumfit dërgoi një porosi me urim drej reprezentuesve dhe stafit teknik, duke potencuar se përkrahjen do të ketë edhe më tej nga FFM.

“Këto janë ambasadorët më të mëdhenj të Maqedonisë,” ka potencuar Sejdini.

Këshilli Drejtues i FFM-së, ditëve në vijim do të vendos për premion për reprezentuesit për sigurimin e balotazhit për “Katar 2022”.

Related posts

Snopçe: Qeveria ka vetëm 59 deputetë, shpëtimin e kërkon përmes shantazheve

admin

Trajnim dhe manual për mësimdhënësit si të ligjërojnë tema kontroverse

admin

Në Dibër nesër fillon vaksinimi për gripin sezonbal të 100 personave që janë paraqitur të parët

admin