1.8 C
Skopje, NM
25/10/2021
DailyNews.mk
Shqipëri

Seanca e 3-të plenare/ Balla: Seanca nis edhe pa Ramën! S’marr përsipër të edukoj askënd!

Seanca e tretë plenare në Kuvend ka nisur me tension të lartë mes kreut të PD-, së Lulzim Basha dhe socialist Taulant Ballës.

“Pse nuk është kryeministri në seancën më të rëndësishme të këtij Kuvendi ?

“Neni që thanë kolegët nuk kushtëzon asnjë deputet që të qëndrojë në të gjithë seancën plenare. të gjithë programin e hap kryetari i opozitës. Ajo që është po aq e rëndësishme unë që kam qenë në opozitë që unë nuk e kam pasur koha e kreut të opozutës. Për kalamajtë që nuk e mbajnë mend rregullorja nuk ka ndryshuar. Ne duhet ta vijojmë debatin për këtë çështje. Kemi 20 orë për të vijuar me këtë çështje. Nuk marr përsipër të edukoj askënd. Është një zhurmues në krahun e majtë. Nëse deputeti nuk e merr deputeti fjalën kalon tek ai pasardhës. Nuk ka asnjë nen që të mbështet”, tha Balla.

Related posts

Basha sulmon Berishën: S’ka fuqi të mbledh organet, nuk lejoj bunkerizim në PD

Admin

Një pemë në Parkun “Europa” në përkujtim të Rozmari Jorganxhi, Veliaj: Tirana di t’i nderoje figurat e saj

Admin

Kryeministri Rama vizitë zyrtare në Egjipt, pritet nga homologu Madbouly, publikon pamjet e ceremonisë së pritjes në aeroport

Admin

Plagosen 2 persona pasi makina del nga rruga në Belsh

Admin

Tiranë, mungesa e ilaçeve, një sfidë më tepër për familjet e fëmijëve me leuçemi

Admin

Arrestohen dy persona në Gjirokastër, drejtonin mjetin pa patentë

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com