9.8 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Bota

Scholz: Gjermania me qeveri të re deri në Krishtlindje

Gjermania ka shumë të ngjarë të ketë një qeveri të re para Krishtlindjeve.

Kështu deklaroi sot kandidati i Partisë Social Demokratike për kancelar, Olaf Scholz.

Atmosfera në bisedimet me partnerët e mundshëm të koalicionit ishte shumë konstruktive, u tha Scholz gazetarëve, i cili po merr pjesë në takimin e FMN -së si Ministër aktual i Financave në Uashington.

Ai tha se ishte i bindur se projekti do të kishte sukses dhe se gjermanët do të merrnin një qeveri të re para Krishtlindjeve, raporton reuters.

Scholz shprehu shpresën se SPD do të formonte një qeveri të re koalicioni me të Gjelbrit dhe Liberalët.

Related posts

Policia australiane ka konfiskuar ngarkesën më të madhe ndonjëherë të heroinës, me vlerë prej 104 milionë dollarë

Admin

Olaf Scholz mund të jetë kancelari i ardhshëm i Gjermanisë

Admin

Ende nuk dihet nëse deputeti Sir David Amess kishte qenë në cak nga sulmuesi – autoritetet janë duke e hetuar rastin

Admin

SHBA ofron kompensim për familjarët e viktimave të sulmit me dron

Admin

Policia britanike: Vrasja e ligjvënësit ishte incident terrorist

Admin

Në Indonezi 11 student u mbytën gjatë aksionit për pastrimin e lumit

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com